Sport

 

 

 

Strona główna
Dziennik elektroniczny
Patron szkoły
Dyrektor
Pedagog szkolny
Rada Pedagogiczna
Rada Rodziców
Wydarzenia
Rekrutacja
Losy absolwentów
Projekty i programy
Dokumenty szkoły
Samorząd uczniowski
Osiągnięcia uczniów
Sport
Klub Europejczyka
Kronika szkolna

 

SPORT

Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2015/2016

 

Sport w w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych, które stwarzają szansę pokazania się i podnoszą poczucie ich wartości.
W I semestrze roku szkolnego 2015/2016 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe.

I tak:
Wrzesień
• Białystok - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
w LA – Marzena Pustułka III miejsce w skoku w dal, Mateusz Smaługa VI miejsce 2000m, Marcin Konopka IX miejsce 1000m.
• Rybaki – Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Karolina Pustułka I miejsce, Mateusz Smaługa II miejsce, Marcin Konopka II miejsce.
Październik
• Białystok – Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Karolina Pustułka, Mateusz Smaługa, Marcin Konopka – Finaliści wojewódzcy.
Grudzień
• Łomża - Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym – III miejsce chłopców.
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Futsalu – III miejsce chłopców.
Styczeń
• Nowogród – Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym – Łukasz Modzelewski III miejsce.
• Miastkowo – Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju – I miejsce dziewcząt /Szymanowska Emilia, Zejer Martyna, Cwalina Adrianna, Kołakowska Milena, Chojnowska Ewelina, Łaniewska Jowita, Sakowska Natalia/ – V miejsce chłopców.

W tym roku szkolnym podobnie jak w roku ubiegłym dzięki współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i Klubem Lekkoatletycznym Narew-Kurpiewski Łomża uczennica naszej szkoły Marzena Pustułka w okresie ferii zimowych pojedzie na obóz sportowy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Wyjazd ten będzie nieodpłatny i stanowi nagrodę za wyniki sportowe.
 


Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2014/2015

 

Sport w Zespole Szkół w Jedwabnem


W I semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne
jak i drużynowe. I tak:
Wrzesień
• Zamość - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA – Mateusz Smaługa 2000m – kl. II a, Martyna Zejer skok w dal i sztafeta, Marzena Pustułka skok w dal i sztafeta – finaliści.
• Rybaki – Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych – Mateusz Smaługa – kl. II a, Marcin Konopka – I b - awans na zawody wojewódzkie.
Październik
• Białystok – Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych – Mateusz Smaługa - Finalista Wojewódzki w Biegach Przełajowych.
Listopad
• Łomża – Mistrzostwa Powiatu w Szachach – V miejsce chłopców.
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym – III miejsce chłopców.
• Zbójna – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej – III miejsce dziewcząt, V miejsce chłopców.
Grudzień
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Futsalu – V miejsce chłopców.
Styczeń
• Piątnica - Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym – Finaliści Artur Bagiński, Łukasz Modzelewski, Dominik Buławicki, Paweł Grądzki.
• Miastkowo – Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju – I miejsce dziewcząt, V miejsce chłopców.

W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne
 jak i drużynowe. I tak:
Luty
• Jedwabne - Powiatowy Turniej HPN chłopców – III miejsce
• Piątnica – Gimnazjada Powiatowej w Koszykówce dziewcząt – IV miejsce.
Marzec
• Śniadowo – Eliminacje Powiatowe w Futsalu dziewcząt –
III miejsce
• Supraśl – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych – Mateusz Smaługa - VI miejsce.
• Nowogród – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – VI miejsce chłopców.
Kwiecień
• Łomża – Mistrzostwa Powiatu LZS w Tenisie Stołowym – Łukasz Modzelewski - I miejsce, Paweł Grądzki - II miejsce, Dominik Buławicki - III miejsce /finaliści wojewódzcy/.
Maj
• Łomża – Gimnazjada Powiatowa w LA – Hubert Sulewski- I miejsce skok w dal, Marzena Pustułka-II miesce skok w dal /nowy rekord szkoły 4,71/, Ewelina Chojnowska-II miejsce skok wzwyż, Martyna Zejer-III miejsce skok w dal, Izabela Grabowska-IV miejsce skok wzwyż /wszyscy awans na zawody wojewódzkie/.
• Białystok – Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w LA – Marzena Pustułka-Finalista Wojewódzki w skoku w dal.
Czerwiec
• Łomża – Finał Pucharu Prezydenta Łomży w LA – Marzena Pustułka- I miejsce w skoku w dal, Martyna Zejer-II miejsce w skoku w dal , Mateusz Smaługa-I miejsce 1000m i II miejsce w rzucie piłeczką palantową, Hubert Sulewski-I miejsce w skoku w dal i III miejsce 100m, Izabela Grabowska-I miejsce w skoku wzwyż i II miejsce 100m, Ewelina Chojnowska –II miejsce w skoku wzwyż, Jakub Milewski –I miejsce w skoku w dal i I miejsce 100m, Marcin Konopka- II miejsce 1000m.
• Śniadowo – Półfinały Powiatowe w Piłce Nożnej – III miejsce chłopców.
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu LZS w Piłce Nożnej – III miejsce chłopców.


Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2013/2014

 

W I semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe. I tak:
Wrzesień
• Rybaki – Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych – Mateusz Smauga - I a - III miejsce, Marzena Pustułka - I b, Hubert Sulewski – I b i Patryk Szmitko – III c - zajęli miejsca w dziesiątce najlepszych w swojej kategorii wszyscy awansowali na zawody wojewódzkie.
Październik
• Łomża – Puchar Prezydenta Łomży w LA dla szkół gimnazjalnych – Hubert Sulewski – I b - II miejsce w skoku w dal i w biegu na 100m, Adam Niebrzydowski – III a - II miejsce w skoku w dal i III miejsce w biegu na 100m, Krzysztof Dobkowski – III c - II miejsce w skoku wzwyż, Marzena Pustułka – I b - II miejsce w biegu na 100m i III miejsce w skoku w dal.
• Białystok – Finały Wojewódzkie w Biegach Przełajowych – Mateusz Smaługa – kl. I a - finalista - zajął XII miejsce.
Listopad
• Piątnica - Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym – I miejsce chłopców i IV miejsce dziewcząt.
• Wizna – Turniej Siatkówki Gimnazjów – III miejsce chłopców.
• Miastkowo - Turniej Piłki Ręcznej Gimnazjów chłopców – III miejsce.
• Zbójna – Turniej Piłki Ręcznej Gimnazjów dziewcząt – III miejsce.
Grudzień
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Futsalu – II miejsce chłopców.
• Suchowola – Finały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym – V miejsce chłopców: finaliści (Piotr Kurkowski – III a, Dariusz Bogdański – III b, Jakub Grodzki – II b, Artur Bagiński – II b).

Osiągnięcia sportowe w II semestrze roku szkolnego 2013/2014
Luty
• Piątnica- Eliminacje Koszykówki chłopców – II miejsce
• Jedwabne – Eliminacje Koszykówki dziewcząt – I miejsce
• Piątnica – Finał Gimnazjady Powiatowej w Koszykówce dziewcząt – III miejsce.
• Miastkowo – Finał Gimnazjady Powiatowej w Koszykówce chłopców – II miejsce.
• Jedwabne – Turniej Halowej Piłki Nożnej Gimnazjów LZS – I miejsce
Marzec
• Łomża – Turniej Halowej Piłki Nożnej ,,Wiosna na sportowo” – II miejsce
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym – Piotr Kurkowski-II miejsce, Jakub Grodzki-IV miejsce, Dariusz Bogdański-VI miejsce, Artur Bagiński-VIII miejsce.
• Nowogród – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych – VI miejsce dziewcząt i chłopców.
Kwiecień
• Łomża – Turniej Piłki Nożnej ,,Coca Cola Cup” –II miejsce chł.
Maj
• Łomża – Gimnazjada Powiatowa w LA – Dawid Wykowski - I miejsce 100m, Krzysztof Dobkowski - II miesce skok wzwyż, Adam Niebrzydowski - III miejsce skok w dal, Mateusz Smaługa -III miejsce 2000m, Martyna Zejer-III miejsce skok w dal, Patryk Kołpaczewski-IV miejsce dysk, Agnieszka Karwowska -V miejsce skok wzwyż.
Czerwiec
• Łomża – Finał Pucharu Prezydenta Łomży w LA – Martyna Zejer-I miejsce w skoku w dal i III miejsce 100m, Marzena Pustułka - II miejsce 100m i II miejsce w skoku w dal, Mateusz Smaługa - I miejsce 1000m i II miejsce w rzucie Piłeczką palantową, Adam Niebrzydowski - I miejsce w skoku w dal, Krzysztof Dobkowski -III miejsce w skoku wzwyż, Hubert Sulewski - III miejsce 100m.
• Białystok – Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w LA – Mateusz Smaługa-Finalista Wojewódzki w biegu na 2000m.
• Piątnica – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej – I miejsce chłopców.


Mistrzowie Powiatu w Piłce Nożnej:
1) Kurkowski Piotr – III a
2) Kołakowski Cezary – III a
3) Bogdański Dariusz – III b
4) Kossakowski Marcin – III b
5) Niebrzydowski Łukasz – III a
6) Łomotowski Dawid – III a
7) Kołpaczewski Patryk – III c
8) Dobkowski Krzysztof – III c
9) Wykowski Dawid – III c
10) Żelechowski Rafał – III c
11) Włodarczyk Patryk – II b
12) Grodzki Jakub – II b
13) Bagiński Artur – II b
14) Rogowski Mariusz – II b
15) Mroczkowski Jakub - I b
16) Butrymowicz Konrad – I b
 

 

Osiągnięcia sportowe 2012/2013

 

1. ANTONI GÓRSKI – II ZSZ - uzyskanie tytułu Finalisty Mistrzostw Polski Juniorów w skoku wzwyż – nauczyciel prowadzący – mgr Andrzej Górski
2. KAROL SAKOWSKI – III a - za uzyskanie tytułu Finalisty Mistrzostw Makroregionu w LA w skoku w dal – nauczyciel prowadzący – mgr Andrzej Górski
3. KRZYSZTOF DOBKOWSKI – II c - uzyskanie tytułu Mistrza Powiatu LA w skoku wzwyż – nauczyciel prowadzący – mgr Andrzej Górski
4. MAGDALENA MIERZEJEWSKA – III c - uzyskanie tytułu Mistrza Powiatu LA i rekordu szkoły w rzucie oszczepem – nauczyciel prowadzący – mgr Andrzej Górski

 

Uczennice Pani Anny Kuklińskiej odniosły następujące sukcesy:
• III miejsce w finale powiatowym piłki ręcznej dziewcząt
• II miejsce w finale powiatowym w unihokeju dziewcząt 
• IV miejsce w finale powiatowym koszykówki dziewcząt
• IV miejsce w finale powiatowym w futsalu dziewcząt
 

Osiągnięcia sportowe w I semestrze roku szkolnego 2012/2013


1. I miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 12,36 - Karol Sakowski - uczeń kl. III a - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski 
2. I miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,62 - Karol Sakowski - uczeń kl. III a - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący – mgr Andrzej Górski
3. I miejsce w skoku w dal z wynikiem 3, 80 - Beata Duchnowska - ucz. kl. II b - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący – mgr Andrzej Górski 
4. I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,99 - Michał Litwiński - ucz. kl. I b - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący – mgr Andrzej Górski 
5. III miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 54,49 - Marta Trzaska - ucz. I b - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący – mgr Andrzej Górski 
6. I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 130 - Paulina Banachowska - ucz. kl. Ia - w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych – nauczyciel przygotowujący – mgr Andrzej Górski
Ponadto w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe. I tak:
Wrzesień
• Zamość - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 
w LA – Karol Sakowski – III a - I miejsce w skoku w dal, Magdalena Mierzejewska – III c -IV miejsce w rzucie oszczepem, Krzysztof Dobkowski –II c - VI miejsce w skoku wzwyż.
• Łomża – Międzypowiatowa Liga LA – Magdalena Mierzejewska - – III c - II miejsce w rzucie oszczepem /nowy rekord szkoły/
• Słubice – Mistrzostwa Polski Młodzików w LA – Karol Sakowski – III a - X miejsce w skoku w dal.
Październik
• Łomża – Puchar Prezydenta Łomży w LA dla szkół gimnazjalnych – Karol Sakowski – III a - I miejsce w skoku w dal 
i w biegu na 100m, Michał Litwiński – I b - I miejsce w skoku 
w dal, Beata Duchnowska – I b -I miejsce w skoku w dal, Paulina Banachowska – I a -I miejsce w skoku wzwyż, Krzysztof Dobkowski – II c - III miejsce w skoku wzwyż, Marta Trzaska – I b - III miejsce w biegu na 300m.
Listopad
• Nowogród - Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym – III miejsce chłopców.
Grudzień
• Nowogród – Mistrzostwa Powiatu w Futsalu – II miejsce chłopców.
• Piątnica – Międzypowiatowe Mistrzostwa w Futsalu – IV miejsce chłopców
Styczeń
• Białystok – Otwarty Halowy Mityng w LA – Antoni Górski(ZSZ)- wynikiem 195 cm w skoku wzwyż uzyskał kwalifikacje na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale. 

W tym roku szkolnym podobnie jak w roku ubiegłym dzięki współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i Klubem Lekkoatletycznym Narew-Kurpiewski Łomża uczniowie naszej szkoły Antoni Górski (ZSZ) i Michał Litwiński (PG) między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem przebywali 4 dni na konsultacjach lekkoatletycznych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Wyjazd ten były dla uczniów nieodpłatny i stanowił nagrodę za wyniki sportowe.

 

Osiągnięcia sportowe w II semestrze roku szkolnego 2012/2013

 

W II semestrze roku szkolnego 2012/2013 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe. I tak:
Luty
• Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju - II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców
Marzec
• Mistrzostwa Powiatu w Futsalu dziewcząt – IV miejsce
Maj
• Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce – Karol Sakowski I miejsce w biegu na 100m i I miejsce w skoku w dal, Krzysztof Dobkowski I miejsce w skoku wzwyż, Magdalena Mierzejewska I miejsce w rzucie oszczepem, Patryk Kołpaczewski III miejsce w rzucie dyskiem, Łukasz Niebrzydowski IV miejsce w rzucie dyskiem, Paulina Banachowska IV miejsce w skoku wzwyż, Adam Niebrzydowski V miejsce w skoku w dal, Dawid Wykowski V miejsce w biegu na 600m - wszyscy uzyskali awans na zawody międzypowiatowe z których to do finału wojewódzkiego awansował tylko Karol Sakowski.
• Mistrzostwa Powiatu w Turnieju Piłki Nożnej ,,Piłkarska Kadra Czeka” I miejsce chłopców
Czerwiec 
• Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce – Karol Sakowski I miejsce w skoku w dal/tytuł mistrza województwa podlaskiego/.
• Turniej Międzypowiatowy ,,Piłkarska Kadra Czeka” I miejsce chłopców
• Finał Wojewódzki Turnieju Piłkarska Kadra Czeka” I miejsce chłopców i awans na turniej centralny w Słubicach 9-14.08.2013r
Dzięki współpracy z Klubem LKS Narew-Kurpiewski Łomża i dofinansowaniu Urzędu Gminy 8 gimnazjalistów pojedzie w czasie wakacji na obóz sportowy do Puław.
 

Sport w szkole ponadgimnazjalnej

 

W II semestrze roku szkolnego 2012/2013 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej kilkakrotnie uczestniczyli w zawodach sportowych. W odbywającym się 21.03.2013r w Hali Olimpijczyków Polskich w Łomży Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce na 14 startujących zespołów. Uczeń kl. II ZSZ Antoni Górski na odbywających się na stadionie miejskim w Łomży Mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych wynikiem 195cm w skoku wzwyż wywalczył awans na Mistrzostwa Polski Juniorów w LA, które odbędą się w lipcu w Krakowie. 
Ponadto Antek jako członek Kadry Województwa na początku lipca pojedzie na obóz sportowy do Olecka.
 

 

Osiągnięcia sportowe 2011/2012


ANTONI GÓRSKI 
- Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce (nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski)
ŁUKASZ PUSTUŁKA - Finalista Wojewódzkich Biegów Przełajowych i reprezentowanie szkoły na zawodach Wojewódzkich i Makroregionu w LA (nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski)
ROBERT ŁOSZEWSKI - Finalista Wojewódzkich Biegów Przełajowych i reprezentowanie szkoły na zawodach Wojewódzkich i Makroregionu w LA (nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski)
KRZYSZTOF ZALEWSKI - statuetka za reprezentowanie szkoły na zawodach Wojewódzkich i Makroregionu w Lekkiej Atletyce (nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski)
MAGDALENA MIERZEJEWSKA - statuetka za reprezentowanie szkoły na zawodach Wojewódzkich i Makroregionu w Lekkiej Atletyce (nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski)


 

Osiągnięcia sportowe 2010/2011


Po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum możemy poszczycić się wybitnymi osiągnięciami ogólnopolskimi w sporcie, jaki odnieśli nasi uczniowie.
Wyniki Wiolety Górskiej i Antoniego Górskiego na Mistrzostwach Polski są w dotychczasowej historii naszego gimnazjum największymi sukcesami sportowymi. Trenerem uczniów w wymienionych dyscyplinach sportowych jest Pan Andrzej Górski – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych, które stwarzają im szansę pokazania się i podnoszą poczucie ich wartości. W II semestrze roku szkolnego 2010/2011 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe. I tak:
1. Antoni Górski – III a - Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce - 7 miejsce w Polsce w skoku wzwyż - nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski
2. Wioleta Górska – III a - Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce - 4 miejsce w Polsce w rzucie dyskiem – nauczyciel przygotowujący - mgr Andrzej Górski
3. Katarzyna Niebrzydowska – III a - II miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zamościu w skoku w dal - mgr Andrzej Górski
Luty
• Halowe Mistrzostwa Województwa w LA - Wioleta Górska 
II miejsce w kuli, Antoni Górski II miejsce w skoku wzwyż, Katarzyna Niebrzydowska - III miejsce w skoku wzwyż
• Finał Powiatowy Futsalu dziewcząt IV miejsce 
Marzec
• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych – Łukasz Pustułka, Robert Łoszewski, Damian Kulęgowski. Wszyscy zajęli punktowane miejsca.
Kwiecień
• Międzypowiatowe Zawody Gimnazjów w LA Wojewodzin 2011 – II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Szkół - Antoni Górski - I miejsce w skoku wzwyż, Wioleta Górska - I miejsce w pchnięciu kulą, Adrian Borawski - III miejsce w biegu na 60m, Damian Kulęgowski - III miejsce w skoku w dal 
Maj
• Mistrzostwa Województwa w rzutach ,,Dzień Młodego Miotacza” – Wioleta Górska - I miejsce w dysku i II miejsce w kuli, Paulina Mierzejewska - IV miejsce w oszczepie, Magda Mierzejewska - V miejsce w oszczepie
• Powiatowa Gimnazjada w LA – Wioleta Górska - I miejsce w dysku i I miejsce w kuli, Antoni Górski - I miejsce w skoku wzwyż, Paulina Mierzejewska - I miejsce w oszczepie, Damian Kulęgowski - I miejsce w biegu na 100m i III miejsce w skoku w dal, Krzysztof Zalewski - II miejsce w skoku wzwyż, Robert Łoszewski - II miejsce w biegu na 600m, Katarzyna Niebrzydowska - III miejsce w skoku w dal i w skoku wzwyż, Magda Mierzejewska - IV miejsce w oszczepie, sztafeta chłopców 4x100m II miejsce (Damian Kulęgowski, KrzysztofZalewski, Adrian Borawski, Tomasz Chmielewski) – wszystkie te osoby awansowały na zawody międzypowiatowe, a następnie do finału wojewódzkiego, gdzie Wioleta Górska zdobyła dwa medale złoty w dysku i srebrny w kuli, a Antoni Górski srebrny w skoku wzwyż.
W tym roku Wioleta Górska ustanowiła dwa nowe rekordy województwa podlaskiego w rzucie dyskiem – 39,91 (1kg) i 43,89 (0,75).
Dzięki wynikom, jakie w tym roku szkolnym uzyskali Wioleta Górska i Antoni Górski, zdobyli minima ogólnopolskie w swoich dyscyplinach i w dniach 22-24 lipca 2011r. w Płocku będą startować na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Płocku. 
W dniu 16 czerwca 2011r w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się podsumowanie roku sportowego w powiecie, na którym to czwórka naszych uczniów została wyróżniona za osiągnięcia sportowe w bieżącym roku szkolnym. Są to: Antoni Górski, Wioleta Górska, Robert Łoszewski i Damian Kulęgowski .
W tym roku szkolnym - podobnie jak w roku ubiegłym - dzięki współpracy Pana Andrzeja Górskiego ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Białymstokui Klubem Lekkoatletycznym Narew - Kurpiewski Łomża uczniowie naszej szkoły Antoni Górski i Wioleta Górska w lipcu jadą na obóz sportowy kadry województwa do Białej Podlaskiej. Natomiast w sierpniu również do Białej Podlaskiej na obóz sportowy pojadą najlepsi sportowcy w kategorii młodzika, którzy we wrześniu będą startować na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
Wszystkie te wyjazdy były dla uczniów nieodpłatne i stanowiły nagrodę za wyniki sportowe.
W zawodach drużynowych Mistrzostw Powiatu Łomżyńskiego w Koszykówce Dziewcząt uczennice naszego gimnazjum w miejscowości Piątnica zajęły II miejsce. Dziewczęta zajęły również II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręczne w Zbójnej. Dziewczęta naszego gimnazjum zajęły także III miejsce w Kolnie w Wojewódzkim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kolna. Dziewczęta zajęły także IV miejsce w Futsalu w Piątnicy. Trenerką uczennic w wymienionych dyscyplinach sportowych jest Pani Anna Kuklińska – nauczycielka wychowania fizycznego Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Jedwabnem.

 

 

Osiągnięcia sportowe 2009/2010

 

W II semestrze roku szkolnego 2009/2010 uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe. I tak:
Luty
• Halowe Mistrzostwa Województwa młodzików w LA- Wioleta Górska I miejsce w kuli, Piotr Konopka II miejsce w skoku w dal, Damian Kulęgowski III miejsce w skoku w dal, Antoni Górski IIImiejsce w skoku wzwyz, Paulina Zejer III miejsce w skoku w dal
• Finał Powiatowy Futsalu I miejsce dziewcząt i chłopców
Marzec
• Mistrzostwa Powiatu w koszykówce kl. I-szych – III miejsce dziewcząt i chłopców
Kwiecień
• Międzypowiatowe Zawody Gimnazjów w LA Wojewodzin 2010 – I miejsce w Klasyfikacji Generalnej Szkół - Adrian Borawski I miejsce w biegu na 60 m, Antoni Górski II miejsce w skoku wzwyz, Wioleta Górska II miejsce w kuli, Patryk Orłowski III miejsce w kuli, Paulina Karwowska III miejsce w biegu na 600m
Maj
• Mistrzostwa Województwa Młodzików ,,Samsung Athletic Cup Białystok 2010” – Antoni Górski II miejsce w skoku wzwyż, Wioleta Górska III miejsce w kuli, Piotr Konopka III miejsce w skoku w dal
• Mistrzostwa Województwa w rzutach ,,Dzień Młodego Miotacza” – Wioleta Górska I miejsce w kuli i II miejsce w dysku, Paulina Mierzejewska V miejsce w oszczepie, Piotr Konopka VI miejsce w oszczepie 
• Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej ,,Piłkarska Kadra Czeka” - I miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców
• Powiatowa Gimnazjada w LA – Wioleta Górska I miejsce w dysku i II miejsce w kuli, Antoni Górski I miejsce w skoku wzwyż, Paulina Mierzejewska III miejsce w oszczepie, Katarzyna Niebrzydowska IV miejsce w skoku wzwyż, Weronika Troks IV miejsce w biegu na 600 m, Anita Rogowska IV miejsce w biegu na 300 m, Karolina Kosakowska IV miejsce w biegu na 1000 m, Artur Brzostowski IV miejsce w biegu na 2000 m – wszystkie te osoby awansowały na zawody międzypowiatowe, a Wioleta Górska i Antoni Górski awansowali do finału wojewódzkiego i zajęli IV miejsca w finale w swoich konkurencjach. 
Czerwiec
• Finał Ogólnopolski Zawodów Lekkoatletycznych ,,Samsung Athletic Cup2010 – Łódź – Antoni Górski VI miejsce w skoku wzwyż

W dniu 17 czerwca 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się podsumowanie roku sportowego w powiecie na którym to trójka naszych uczniów została wyróżniona za osiągnięcia sportowe w bieżącym roku szkolnym i są to: Antoni Górski, Wioleta Górska i Paulina Mierzejewska.
Dzięki współpracy z Klubem Lekkoatletycznym Narew - Kurpiewski Łomża Antoni Górski, Wioleta Górska i Damian Kulęgowski w lipcu 2010 r. jadą na obóz sportowy kadry województwa do Białej Podlaskiej. Natomiast w sierpniu 12 osób jedzie na obóz sportowy do Augustowa.


Osiągnięcia sportowe 2008/2009

Uczniowie osiągali liczne sukcesy zarówno indywidualne jak i drużynowe:

Wrzesień 
• Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Zamościu – trójka uczniów Paweł Zalewski, Klaudia Górska i Partycja Taraszkowska zajęli ósme punktowane miejsca w swoich dyscyplinach.
Październik 
• Indywidualne Biegi Przełajowe – na zawodach tych startowało 30 uczniów z których aż 8 doszło do finału wojewódzkiego. Są to: Paulina Karwowska, Weronika Troks, Patrycja Taraszkowska, Anita Rogowska, Paweł Zalewski, Adrian Borawski, Artur Brzostowski, Patryk Nowak.
• Międzypowiatowa Liga LA – Paweł Zalewski II miejsce w biegu na 2000m, Klaudia Górska III miejsce w rzucie dyskiem, Piotr Górski III miejsce w skoku wzwyż, Paulina Karwowska III miejsce w biegu na 600m, Żaneta Kozłowska rekord szkoły 
w rzucie oszczepem, Paulina Milewska rekord szkoły w skoku 
w dal.
• Eliminacje Powiatowe w Piłce Nożnej – III miejsce chłopców
Listopad
• Sztafetowe Biegi Przełajowe – IV miejsce dziewcząt i chłopców.
• Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie – V miejsce dziewcząt 
i chłopców.
Grudzień
• Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce – III miejsce chłopców i IV miejsce dziewcząt.
• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej – II miejsce dziewcząt .
Marzec
• Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej – I miejsce dziewcząt i IV miejsce chłopców
Maj
• Piłka nożna LZS ,,Piłkarska Kadra Czeka” – I miejsce dziewcząt 
i IV miejsce chłopców, na zawodach tych dziewczęta doszły do finału wojewódzkiego zajmując w nim IV miejsce 
• Finał Gimnazjady Grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt klas pierwszych – I miejsce
• Gimnazjada Powiatowa w LA – Paweł Zalewski I miejsce na 2000m, Klaudia Górska II miejsce w dysku i IV w kuli, Paulina Milewska IV miejsce w skoku w dal, Patrycja Taraszkowska IV miejsce na 1000m, Wojciech Makowski IV miejsce na 600m, Rafał Kossakowski IV miejsce na 100m i V w skoku w dal, Żaneta Kozłowska V miejsce w oszczepie, Antoni Górski V miejsce w skoku wzwyż
Uczniowie ci zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie 
na których to Paweł Zalewski, Paulina Milewska, Żaneta Kozłowska i Rafał Kossakowski ustanowili nowe rekordy szkoły w swoich konkurencjach, niestety wszyscy uplasowali się poza podium.

Andrzej Górski

 

        Miniony rok szkolny oraz początek bieżącego 2008/2009 – to okres wielu indywidualnych sukcesów uczniów Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Jedwabnem.

 

W maju  2008 r. odbyły się jedne z najważniejszych zawodów dla gimnazjalistów - Powiatowa Gimnazjada w LA, na której to uczniowie naszego gimnazjum zdobyli wiele znaczących sukcesów: Klaudia Górska zajęła I miejsce w rzucie dyskiem i ustanowiła nowy rekord szkoły wynikiem -33,87m, Wojciech Świderski - I miejsce w pchnięciu kulą i również ustanowił nowy rekord szkoły-13,36m, Tomasz Gołębiewski - II miejsce w rzucie dyskiem i w biegu na 300m, Paweł Zalewski - II miejsce w biegu na 2000m, Damian Goliński - II miejsce w skoku    w dal oraz Marcin Wądołowski - III miejsce w rzucie oszczepem.

         W maju br. odbyły się też Mistrzostwa Młodzików w LA ,,Samsung Cap”, na których to Paweł Zalewskizajął II miejsce w biegu na 1000m, ustanawiając nowy rekord szkoły wynikiem -2:53,78.

         Dzięki dobrym wynikom sportowym, wsparciu finansowego Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  i przy współpracy z Klubem Narew-Kurpiewski Łomża pięcioro naszych uczniów wyjechała w sierpniu na obóz sportowy do Augustowa, po którym to Klaudia Górska, Patrycja Taraszkowska i Paweł Zalewski startowali na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Zamościu, plasując się w ósemce najlepszych zawodników w swoich konkurencjach.

         Na początku tego roku szkolnego w Rybakach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych, na których to Paulina Karwowska zajęła  I miejsce, Paweł Zalewski II miejsce a Patrycja Taraszkowska III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

         We wrześniu br. reprezentanci  naszej szkoły brali też udział w Eliminacjach Podlaskich Igrzysk Przyszłych Olimpijczyków w Piątnicy. Było to współzawodnictwo młodych sportowców z czterech gmin powiatu łomżyńskiego, połączone z rekreacją. Organizatorem imprezy był Zarząd Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Starostwo Powiatowe w Łomży.

Gratulujemy naszym młodym sportowcom i czekamy na dalsze  sukcesy.

Andrzej Górski

 

 

Sport w Gimnazjum w 2007 r.

         Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Jedwabnem w 2007 roku osiągnęli liczne sukcesy sportowe. Do najważniejszych z nich należą:

     ·        - styczeń 2007- Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej II miejsce chłopców i III dziewcząt,

·        - luty 2007   - Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół  Gimnazjalnych 
- III miejsce,

·        - marzec 2007 - Mistrzostwa Powiatu w Tenisie  Stołowym ,,Puchar Kontaktów,, - Krzysztof Szymanowski  III miejsce i awans na zawody wojewódzkie,

·        - maj 2007 - Gimnazjada Powiatowa w LA,

·        Karolina Bekus II miejsce w skoku wzwyż,

·        Żaneta Kozłowska III miejsce w rzucie oszczepem,

·        Klaudia Górska IV miejsce w rzucie dyskiem,

·        Krzysztof Szymanowski II miejsce w biegu na 2000m,

·        sztafeta 4x100m chł III miejsce / wszyscy uzyskali awans na zawody wojewódzkie,

·        - wrzesień 2007 - Międzywojewódzkie Zawody Młodzików w LA 
- Paweł Zalewski VIII miejsce w biegu na 2000m,

·        pażdziernik 2007 - Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

Paweł Zalewski I miejsce

Patrycja Taraszkowska V miejsce

Marta Kosakowska VII miejsce

Anita Rogowska IX miejsce

- wszyscy uzyskali awans na zawody wojewódzkie, na których Paweł Zalewski zajął III miejsce,

·        listopad 2007 - Półfinały Powiatowe w koszykówce dziewcząt - I miejsce.

Andrzej Górski

nauczyciel PG w Jedwabnem

 

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2006/2007

 

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w następujących zawodach sportowych szczebla powiatowego, międzypowiatowego i wojewódzkiego:

-         indywidualne biegi przełajowe,

-         sztafetowe biegi przełajowe,

-         liga lekkoatletyczna,

-         piłka nożna,

-         piłka koszykowa,

-         piłka ręczna,

-         drużynowy tenis stołowy,

-         indywidualny tenis stołowy,

-         szachy.

Najlepsze wyniki podczas tych zawodów to:

-         II miejsce dziewcząt i IV miejsce chłopców w piłce koszykowej na zawodach powiatowych

-         II miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w piłce ręcznej na zawodach powiatowych

-         III miejsce chłopców w tenisie stołowym na zawodach powiatowych

-         IV miejsce chłopców w piłce nożnej na zawodach powiatowych

-         IV miejsce chłopców w szachach na zawodach powiatowych

-         VIII miejsce chłopców w sztafetowych biegach przełajowych na zawodach międzypowiatowych

Wyniki indywidualne:

-  Paweł Zalewski II miejsce podczas finału wojewódzkiego w biegach przełajowych,

-  Matełusz Frączek I miejsce w rzucie oszczepem na zawodach międzypowiatowych ligi LA,

-  Klaudia Górska III miejsce w rzucie dyskiem na zawodach międzypowiatowych ligi LA,

-  Krzysztof Żelechowski V miejsce w biegach przełajowych na zawodach międzypowiatowych i awans na zawody wojewódzkie,

-  Krzysztof Szymanowski II miejsce w tenisie stołowym na zawodach powiatowych i awans na zawody miedzypowiatowe.

 

 

Najlepsze wyniki sportowe w I semestrze roku szkolnego 2005/2006:

  • II miejsce chłopców na zawodach międzygminnych w piłce nożnej  – awans na zawody powiatowe, które odbędą się w kwietniu 2006r.

  • II miejsce dziewcząt na mistrzostwach powiatu w koszykówce

  • III miejsce dziewcząt na mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym o puchar ,,Kontaktów”

Najlepsze wyniki indywidualne:

  •   Damian Przybylski – II miejsce w powiecie i III na zawodach międzypowiatowych w skoku wzwyż podczas Ligi LA

  • Paulina  Domitrz – III miejsce w powiecie i IX na zawodach międzypowiatowych w tenisie stołowym

  • Agnieszka Konopka – nowy rekord szkoły w rzucie oszczepem /21,50m/ ustanowiony na zawodach międzypowiatowych w Lidze LA

 Opublikował: Andrzej Górski

 

 

Strona główna | Dziennik elektroniczny | Patron szkoły | Dyrektor | Pedagog szkolny | Rada Pedagogiczna | Rada Rodziców | Wydarzenia | Rekrutacja | Losy absolwentów | Projekty i programy | Dokumenty szkoły | Samorząd uczniowski | Osiągnięcia uczniów | Sport | Klub Europejczyka | Kronika szkolna

Ostatnia aktualizacja tej witryny 02-03-16